15 Nisan 2024, Pazartesi

Deprem Haftası Seminerleriyle Afet Bilinci Oluşturuluyor!

SSTB Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada belirtilene göre, 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında düzenlenecek olan seminerlerde, 6 Şubat tarihinde Türkiye’de meydana gelen depremde hayatını kaybedenlerin anılması ve toplumda afete hazırlık bilincinin artırılması hedeflenmektedir.

Gençlerde afet bilincinin oluşturulmasına katkıda bulunmanın yanı sıra, depremlerin önlenebilir olmadığı ancak depremlerin afetlere dönüşmemesi için alınabilecek önlemlerin vurgulanacağı seminerlerde; deprem öncesinde yapılması gerekenler, deprem sırasında doğru davranış şekilleri ve deprem sonrası ilk anlar ve tahliye gibi konular detaylı bir şekilde ele alınacaktır.

Seminerlerde ayrıca, zarar azaltma mantığının benimsenmesi, yaşam biçiminin afetlere duyarlı bir şekilde gözden geçirilmesi, çevrenin bu açıdan değerlendirilmesi gerekliliği, güvenli yaşam farkındalığının ve afetlere direnç kazanmanın öneminin vurgulanacak.

İlk seminer bugün saat 09.30’da Güzelyurt Kurtuluş Lisesi’nde gerçekleştirilirken, ikinci seminer ise saat 14.00’te Lefke Gazi Lisesi’nde düzenlendi.

Seminer programı yarın saat 09.30’da Gazimağusa Türk Maarif Koleji’nde ve saat 14.00’te İskele Bekirpaşa Lisesi’nde devam edecek; çarşamba günü ise saat 11.30’da Lefkoşa Türk Maarif Koleji’nde ve perşembe günü saat 10.00’da Girne 19 Mayıs Türk Maarif Koleji’nde gerçekleştirilecektir.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir