14 Nisan 2024, Pazar

EVKAF ve Mehmetçik Büyükkonuk Belediyesi İş Birliğiyle Bölgeye Yeni Projeler Geliyor!

Mehmetçik Belediye Başkanı Ali Topaloğlu, geçtiğimiz günlerde Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Hasan Yiğit’i ağırladı. Ziyaret sırasında bölgedeki camilerin ve tarihi yapıların mevcut durumu hakkında detaylı bir değerlendirme yapıldı. Ayrıca, EVKAF ve Mehmetçik Belediyesi iş birliğiyle bölgeye ve halkına katkı sağlayacak yeni projeler ele alındı.

Açıklamada, Mehmetçik Belediyesi’nin sosyal faaliyetlere verdiği önem vurgulanarak, EVKAF çatısı altında faaliyet gösteren İyilik Gönüllüleri ile birlikte yürütülen çalışmaların her geçen gün arttığı belirtildi. Bu iş birliği sayesinde bölge halkına daha fazla hizmet sunulması hedefleniyor.

Ziyaret kapsamında, bölgedeki din görevlileriyle yapılan toplantılarda, cami ve tarihi yapıların korunması, bakım ve onarımlarının önemi üzerinde duruldu. Ayrıca, gelecek dönemde hayata geçirilecek olan projelerle ilgili detaylı bilgilendirme yapıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Hasan Yiğit, ziyaretin sonunda Mehmetçik Belediye Başkanı Ali Topaloğlu’na teşekkür ederek, bölgeye verdikleri destekten dolayı memnuniyetini dile getirdi. Bu tür iş birliklerinin bölgenin sosyal ve kültürel gelişimine önemli katkılar sağladığını belirtti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir