20 Nisan 2024, Cumartesi

Fernando Santos’tan Beşiktaş’a çağrı: İstediğimiz seviyeye gelmedik!

Beşiktaş’ın Portekizli teknik direktörü Fernando Santos, Galatasaray maçı öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek çarpıcı açıklamalarda bulundu. Santos, futbol anlayışından, takımın mevcut form durumuna kadar birçok konuya değindi. Sezonun kış günlerinden bahsederek “Artık kış günleri geride kaldı, bahar geldi diyebilir miyiz?” diyerek takımın hedeflerine ulaşmak için çalıştıklarını belirtti. Santos, takımın oyun anlayışının domine etme, iyi hücum etme ve iyi savunma yapma üzerine kurulu olduğunu vurgulayarak oyuncularının çabalarından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Santos, takım olarak daha beraber oynamayı geliştirmeleri gerektiğini söyleyerek büyük bir takımın yüzde 80 beraber, yüzde 20 bireysel oynaması gerektiğini belirtti. Ancak Beşiktaş’ın şu anda daha çok yüzde 60 bireysel, yüzde 40 beraber oynadığını ifade ederek bu dengeyi değiştirmek istediklerini dile getirdi. Gedson’un yokluğuna da değinen Santos, takımının Gedson’un yokluğuyla eksik oynamayacağını ve her oyuncunun takıma katkı sağlaması gerektiğini vurguladı.

Teknik direktör, oyuncuların hücumda ağır hareket ettiklerini, gerektiğinde geriye çok döndüklerini ve ceza sahasına fazla giremediklerini belirterek takımın hızlı çıkma ve hedef odaklı oynama alışkanlıklarını geliştirmek istediklerini aktardı. Ayrıca Beşiktaş’ın kazanma alışkanlığına vurgu yaparak takım olarak savunmada müthiş olmadıklarını ancak iyilerini belirterek oyuncularına daha geniş alanda oynamayı öğretmek istediklerini ifade etti.

Santos, Beşiktaş’ın kontra atak oynamadığını ve oyuncularının bireysel oynamayı bir alışkanlık haline getirdiğini belirterek daha çok takım olarak çalışmaları gerektiğini dile getirdi. Son olarak Santos, sabır ve adaptasyon sürecinin önemli olduğunu vurgulayarak Beşiktaş’ın daha iyi seviyeye gelmek için zaman ve emek gerektiğini söyledi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Fenerbahçe’li Mert Hakan Yandaş, Galatasaray’ın Türkiye Kupası’ndan elenmesine tepki gösterdi!

Fenerbahçe’nin tecrübeli oyuncusu Mert Hakan Yandaş, Galatasaray’ın Türkiye Kupası’ndan elenmesinin ardından sosyal medya hesabından bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir