20 Nisan 2024, Cumartesi

Gazimağusa’da Tarihi Yerler Ziyareti: Kültürel Mirasın Geleceği için Önemli Adımlar Atıldı!

Gazimağusa Belediye Başkanı Dr. Süleyman Uluçay önderliğinde gerçekleştirilen ziyarette, şehrin tarihi yerleri incelendi. Bu ziyaret sırasında, şehrin zengin kültürel mirasının ve bu mirasın adanın genel tarihindeki yeri üzerine önemli tartışmalar yapıldı.

Başkan Uluçay, Suriçi’nin tarihi ve turistik değerlerine dikkat çekerek, kültürel mirasın gelecek kuşaklara sağlıklı bir şekilde aktarılmasına sağlanan katkılar için teşekkürlerini iletti. Ayrıca, Kültürel Miras Teknik Komitesi ile imzalanan protokol doğrultusunda, belediye ve Eski Eserler ve Müzeler Dairesi iş birliğiyle Suriçi’nde deformasyona uğrayan tarihi sur duvarlarının korunması için Arkeolog Hüseyin Küçüksu öncülüğünde çalışmalar yürütüldüğünü de vurguladı.

Uluçay, kültürel miras alanlarının herkesin ziyaret edebileceği açık alanlar olduğunu belirtirken, bu tür paylaşımların toplumlar arasında birlik ve dayanışmaya katkı sunduğuna inanç duyduğunu dile getirdi. Ayrıca, Büyükelçi Fisher ve Dr. Ioannou’nun toplumları bir araya getirme konusundaki çabalarından ötürü teşekkürlerini iletti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

SATRANÇTA “BÜYÜK USTA” EDİZ GÜREL NAMIK KEMAL MEYDANI’NDA MÜSABAKAYA KATILDI

 Türkiye’nin usta satranççıları arasında en genç “Büyük Usta (Grand Master-GM)” ünvanına sahip oyuncu olan Ediz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir