14 Haziran 2024, Cuma

GENÇLİK DAİRESİ’NİN 19 MAYIS GENÇLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ YARIN BAŞLIYOR


Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Gençlik Dairesi Müdürlüğü tarafından organize edilen 19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri yarın başlıyor.

Gençlik Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, iki gün sürecek etkinliklerde sahne gösterileri, konserler, izcilik, badminton ve karting etkinlikleri yapılacak.

Etkinlikler, yarın saat 09.00’da Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda  yer alacak “Now&Future Cyprus Sport Academy Kulübü Derneği ile birlikte Badminton Gençlik Turnuvası” ile başlayacak.

Etkinlikler kapsamında yarın saat 19.00’da Zahra Sokak’ta “Gençlik Festivali” de yapılacak.

Gençlik Dairesi Vadili Gençlik Merkezi Master Halk Dansları Topluluğu, Cyprus Dance Of Fire, Akare Dans ve Spor Merkezi, Dancebase Art Studio, Breeze Of TMK dans performanslarını sergileyecek. Etkinlikte Grup Rast da sahne alacak.

-Kantara Gençlik Kampı’nda izcilik etkinlikleri

“Kıbrıs Türk İzcilik Federasyonu iş birliğiyle 17-19 Mayıs tarihleri arsında Kantara Gençlik Kampı’nda “Gençlik Yürüyüşü” ve “Hazine Avı” etkinlikleri yapılacak.

19 Mayıs günü saat 09.00’da Kantara Gençlik Kampı’ndan, Kantara Kalesi’ne “Gençlik Yürüyüşü” yapılacak.

-Karting yarışı düzenlenecek

Etkinlikler kapsamında, 19 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da Cemsa Karting Tesisleri’nde “Karting Gençlik Yarışı” düzenlenecek.

-Beyarmudu’nda da “Gençlik Festivali”

Ayrıca, 19 Mayıs’ta Beyarmudu Belediyesi Güney Mesarya Sosyal Tesisleri’nde dans gösterileri ve konserler yer alacak.

Beyarmudu’ndaki etkinlikler saat 15.00’te başlayacak.

Gençlik Dairesi Akdoğan Gençlik Merkezi Küçük, Genç ve Büyük Halk Dansları Toplulukları, Vadili Gençlik Merkezi Minik, Küçük ve Orta Halk Dansları Toplulukları ve Master Ritim Grubu, Paşaköy Gençlik Merkezi Genç Halk Dansları Topluluğu, Akdoğan Kültür Sanat Merkezi Kadın Master Halk Dansları Topluluğu, Beyarmudu Belediyesi Genç Halk Dansları Topluluğu, Mesarya Belediyesi Korosu, YDÜ Dans Kulübü, Dancebase Art Studio, Türkiye Halk Dansları ekibinin dans gösterilerinin ardından Yahya Erenköy ve Orkestrası’nın vereceği konser ile etkinlik sona erecek.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KÜLTÜR DAİRESİ’NDEN MALİ KATKI ALMAYA HAK KAZANAN DERNEKLER AÇIKLANDI…

 Kültür Dairesi’nin her yıl “Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü” kapsamında yaptığı mali yardımdan, 2024 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir