14 Nisan 2024, Pazar

Gençlik ve Aileler İçin Verilen Seminerlerde Şaşırtıcı İçerikler Ortaya Çıktı!

Gençlik Dairesi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Erenköy Lisesi, İskele Evkaf Türk Maarif Koleji ve Gazimağusa Türk Maarif Kolejinde gerçekleştirilen seminerlerde öğrencilere ve ailelere bilgi verildi. Ayrıca diğer okullarda da benzer seminerler düzenlenecek.

Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel, öğrencilere “hayır diyebilme becerisi, akran zorbalığı, aile içi şiddet, cinsel istismar, güvenli internet kullanımı, alkol ve madde bağımlılığı” konularında seminerler verdi. Ailelere ise aynı konularda ve gençleri riskli davranışlardan koruma konularında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli Polis Çavuşu Ali Çavuş tarafından bilgilendirme yapıldı.

Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel, projenin öğrenci bölümünün başarılı bir şekilde devam ettiğini belirterek, ailelere yönelik bölümde ailelerin aktif rol alması gerektiğini vurguladı. Başel, Polis Çavuşu Ali Çavuş’un önemli bilgiler aktardığını ve bilinçli bir geleceğe ulaşmak için işbirliği yapılması gerektiğini belirtti.

Gençlik Dairesi Müdürü Hakan Özsaygın, projenin ve seminerlere ailelerin katılımının büyük önem taşıdığını belirterek, çocukların riskli davranışlardan korunmasına önemli katkı sağlayacağına inandıklarını belirtti. Özsaygın, projeye destek veren Genel Orta Öğretim Dairesine, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğüne ve Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel’e teşekkür etti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Türk-Bir Başkanı Arıklı Belçika’da temaslarda bulundu

Temasları kapsamında Türk Dernekler Birliği’nde  4 Sivil Toplum Örgütü’nün temsilcileri ile bir araya gelen Arıklı,   …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir