20 Nisan 2024, Cumartesi

Güney Kıbrıs’ta Çocuklarda Uyuşturucu Kullanımı Alarm Veriyor: Yaşları 14-18 Arasında Yüzde 9!

Güney Kıbrıs’ta 14 ile 18 yaş aralığındaki çocukların uyuşturucu madde kullanım oranının yüzde 9’a ulaştığı bildirildi. Alithia ve diğer gazeteler, dünkü Rum Meclisi Hukuk Komitesi toplantısında, Güney Kıbrıs’taki okullarda uyuşturucu kullanımı ve satışı konusunun ele alındığını aktardı. Komite başkanı olan DİSİ Milletvekili Fotini Çiridu, yaptığı konuşmada, son araştırmaların okullarda uyuşturucu kullanımında artış gösterdiğini ortaya koyduğunu ve 14 ile 18 yaş aralığındaki öğrencilerin yüzde 9’unun uyuşturucu madde kullandığının tespit edildiğini açıkladı.

Son üç yılda reşit olmayan öğrencilere yönelik 138 ceza davası açıldığı belirtilirken, 2021 yılında açılan 42 davada 21’inin “Kıbrıslı”, 9’unun yabancı uyruklu; 2022 yılında açılan 51 davada ise 43’ünün “Kıbrıslı” 8’inin yabancı uyruklu ve 2023 yılında açılan 45 davada 23’ünün “Kıbrıslı” 22’sinin ise yabancı uyruklu öğrencilere yönelik olduğu vurgulandı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GİRNE TURİZM ŞÖLENİ YAPILDI

 Turizm Haftası kapsamında Girne’de bugün, “Turizm Şöleni” düzenlendi. Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir