20 Nisan 2024, Cumartesi

Kıbrıs Türk Siyasetinin İkonu İrsen Küçük’ü Anma Töreni Düzenlenecek!

Kıbrıs Türk halkının milli mücadelesine katkı koyan ve uzun yıllar ülkeye hizmet veren merhum İrsen Küçük’ün ölüm yıl dönümü nedeniyle anma töreni düzenlenecek. Küçük’ün eşi Gülin Küçük, pazar günü saat 11.00’de mezarı başında gerçekleştirilecek törene ilişkin bilgi verdi.

İrsen Küçük, Kıbrıs Türk siyasi yaşamında önemli bir yere sahip olan ve 2010-2013 yılları arasında Başbakanlık görevini üstlenmişti. 10 Mart 2019 tarihinde 79 yaşındayken kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetmişti. Anma töreni, Küçük’ün mücadele dolu yaşamını bir kez daha anmayı amaçlıyor.

Törene katılımın yoğun olması beklenirken, İrsen Küçük’ün anıları ve katkıları bir kez daha hatırlanacak. Merhum siyasetçinin ailesi, sevenleri ve vatandaşlar, pazar günü düzenlenecek törende bir araya gelecek. Anma töreni, İrsen Küçük’ün Kıbrıs Türk siyasi tarihindeki önemli yerini vurgulamayı hedefliyor.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GİRNE TURİZM ŞÖLENİ YAPILDI

 Turizm Haftası kapsamında Girne’de bugün, “Turizm Şöleni” düzenlendi. Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir