14 Nisan 2024, Pazar

Kimyasallar Yasa Tasarısı Meclis Gündeminde: Avrupa Birliği Uyum Yasa Tasarıları Ele Alındı

Avrupa Birliği Uyum Yasa Tasarılarını Görüşmek Üzere Oluşturulan Geçici ve Özel Komite, bugün “Kimyasallar Yasa Tasarısı”nı ele alarak genel görüşmesini gerçekleştirdi. Komite toplantısı, Cumhuriyet Meclisi’nde saat 09.30’da UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda, “Kimyasallar Yasa Tasarısı” gündemdeydi ve Komite bu konuda genel görüşme gerçekleştirdi. Komite, Yasa Tasarısı ile ilgili çalışmalarına bir sonraki toplantısında devam etme kararı aldı. Toplantıya davetli olarak, Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Personel Dairesi, AB Koordinasyon Merkezi, Kıbrıs Türk Kimya Mühendisleri Odası, Kıbrıs Türk Ticaret Odası ve Kıbrıs Türk Sanayi Odası’ndan yetkililer katılarak görüşlerini sundu.

Toplantıya, UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu’nun başkanlığında, Komite Başkan Vekili CTP Milletvekili Şifa Çolakoğlu ve Komite Üyeleri UBP Milletvekilleri Ziya Öztürkler ve Ahmet Savaşan katıldı. Ayrıca, UBP Milletvekili Emrah Yeşilırmak, CTP Milletvekili Filiz Besim ve Bağımsız Milletvekili Jale Refik Rogers da toplantıya katıldı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir