16 Nisan 2024, Salı

KKTC Standı, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Bakan Fikri Ataoğlu İle ITB Berlin Fuarında Dikkat Çekti!

Berlin’de düzenlenen Uluslararası Turizm Fuarı’na Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Başbakan Yardımcısı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da katıldı. KKTC standını ziyaret eden Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tatar ve Ataoğlu ile bir görüşme de gerçekleştirdi. ITB Berlin, dünyanın en büyük uluslararası turizm fuarı olup, turizm ve seyahat sektörlerindeki katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getirmektedir.

Fuarda her yıl düzenlenen standlarda oteller, turizm meslek örgütleri, tur operatörleri, hava yolu şirketleri ve araç kiralama şirketleri bulunmaktadır. ITB Berlin Kuzey Kıbrıs’ın turistik olanaklarını tanıtarak, dünya turizm sektörü ile ilişkileri güçlendirilerek daha fazla nitelikli turistin bölgeyi tercih etmesi amaçlanmaktadır. Standda sektör temsilcileri ile tanışmalar hedeflenmektedir.

Ayrıca, ambargoları aşmak adına dijital medyadan faydalanmak, turizmdeki ulaşım sorununa çözüm üretmek için alternatif ulaşım tedarikçileri ile iletişim kurmak amaçlanmaktadır. ITB Berlin, Kuzey Kıbrıs markası ile katılan Kuzey Kıbrıs’ın turizm profesyonellerini dünya çapındaki mevkidaşlarıyla buluşturan önemli bir organizasyondur. 2024’e yönelik yeni iş birliği olanakları yakalayabilme ve sektördeki yeniliklerden haberdar olma beklentisi bulunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs için turizm sektörü toparlanma sürecindedir ve sürdürülebilir turizm yaklaşımıyla 2024 yılına kadar uluslararası pazarda turist sayısını ve turizm gelirini artırmak hedeflenmektedir. Dünya turizminde de sektörün ivme kazanması beklenmektedir.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir