23 Nisan 2024, Salı

KKTC’de Bugün Olay Yaratan Haberler! İşte Gazete Manşetleri

Bugün KKTC’de gazetelerde yer alan manşetler şu şekilde:

**”Kıbrıs’ta Yaklaşan Seçimler Öncesi Siyasi Partiler Hızla Hazırlıklarını Sürdürüyor”**

Kıbrıs’ta gerçekleşecek olan yaklaşan seçimler öncesinde siyasi partiler, hazırlıklarını hızla sürdürüyor. Partilerin aday belirleme süreci ve seçim stratejileri merakla beklenirken, seçim atmosferi adım adım iyice ısınıyor.

**”KKTC’de Koronavirüs Vakalarında Son Durum: 150 Yeni Vaka, 3 Ölüm”**

KKTC’de koronavirüs salgınında son durum açıklandı. Son 24 saat içerisinde tespit edilen 150 yeni vaka ve 3 ölümle birlikte toplam vaka sayısı ve ölüm sayısı artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı yetkilileri, vatandaşları tedbirlere uymaya ve aşılarını yaptırmaya davet ediyor.

**”Lefkoşa’da Trafiğe Kapanan Cadde ve Yolların Açılma Tarihi Belli Oldu”**

Lefkoşa’da yaşanan trafik sorunlarına çözüm olması amacıyla kapatılan cadde ve yolların açılma tarihi belli oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ekipleri, çalışmalarını hızlandırarak trafiğin rahatlamasını sağlayacak önlemleri almaya devam ediyor.

**”KKTC’de Eğitimde Yeni Dönem: Uzaktan Eğitime Geçiş Kararı Alındı”**

KKTC’de eğitimde yeni bir döneme giriliyor. Covid-19 salgınının etkisiyle birlikte uzaktan eğitime geçiş kararı alındı. Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin ve öğretmenlerin sağlığını korumak adına gerekli önlemleri almaya devam edeceklerini duyurdu.

Güncel haberler ve gelişmeler için KKTC gazetelerini takip etmeye devam edin.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

ÜZERİNE DEMİR STANTLAR DÜŞEN ŞAHIS YARALANDI!

Polis Basın Subaylığı’ndan edinilen bilgiye göre 22.04.2024 tarihinde, saat 11:00 sıralarında, Koruçam’da düzenlenen festival alanı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir