16 Nisan 2024, Salı

Kudret Özersay’dan Çarpıcı Açıklamalar: “Sahtekarlık ve Dolandırıcılığın Üzerini Örtmeye Çalışmak Nafile!”

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, son dönemde artan sahtekarlık, yolsuzluk ve dolandırıcılık olaylarını değerlendirdi. Özersay, yazılı açıklamasında bu çürümüşlüğün siyasete, bürokratlara, partililere, ailelere ve akrabalara kadar uzandığını belirtti. Tutuklama ve soruşturmaların herkesi kapsaması gerektiğini vurgulayan Özersay, suçun ortaklarına dokunulmaması durumunda herkesin sorumlu olacağını dile getirdi.

Doktorlar ve eczacılar konusunda yapılan açıklamaların peşinde olduklarını belirten Özersay, siyasilerin bu yolsuzluklara karışanları koruyup korumayacaklarını sorguladı. Üniversitelerdeki sahte diplomalara dikkat çeken Özersay, konunun üzerinin kapatılmaya çalışıldığını ifade etti. Tüm bu çürümüşlüklerin ortaya çıkarılması gerektiğini belirten Özersay, konuyla ilgili derhal adımlar atılması gerektiğini savundu.

Üst düzey siyasilerin soruşturmanın derinleşmesine engel olabileceği iddialarına da değinen Özersay, çürümüşlüğün önüne geçilmezse tümünü etkileyebileceğini söyledi. Tabela üniversiteleri konusunda daha önce uyarıda bulunduklarını hatırlatan Özersay, bu konuda adım atılmadığı için yaşanan skandalların arttığına dikkat çekti. Siyasi müdahalenin yolsuzluğa ortak olmak anlamına geldiğini belirten Özersay, herkesin bu konuda sorumluluk alması gerektiğini vurguladı. Konuşmasını bitiren Özersay, çürümüşlükle mücadelede herkesin aktif rol alması gerektiğini söyledi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir