15 Nisan 2024, Pazartesi

LD 231 Plakalı Aracın Ardındaki Hırsızlık Çetesi Mahkemede!

Lefkoşa’da meydana gelen bina açma ve sirkat suçlarından tutuklanan Umut Böyükarslan, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Polis memuru Fırat Uğuroğlu duruşmada olguları aktardı. İlgili tarihler arasında Lefkoşa’da bulunan M.M.’ye ait 5 katlı binanın kapısının açılarak içeriye girildiği ve 37 adet 24 KW’lık klima ile binaya ait elektrik kabloları ve bir jeneratöre ait parçaların sökülerek çalındığı belirtildi. Polis, soruşturma kapsamında çevre güvenlik kamerası görüntülerinin incelendiğini ve şüpheli kişileri ve araç plakasını tespit ettiklerini açıkladı. Zanlılar Lefkoşa’da bulunarak adli şubeye celp edildi. Umut Böyükarslan ve Adem Ozansoy suçlarını itiraf etti ve evlerinde yapılan aramalarda suç delillerine rastlandı.

Zanlılar iki kez mahkemeye çıkarılarak toplam 9 gün tutuklu kaldı. Soruşturma sonucunda çalınan eşyaların hurdacıya satıldığı ve preslendiği için bulunamadığı belirtildi. Polis, teminat talep etti ve Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların yurt dışına çıkışının yasaklanmasına ve belirli şartlar altında tutuksuz yargı kararı verdi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Oğuz: Türkiye’ye giremeyen yurttaşlarla ilgili bilgi istendi, gerekli açıklama yapılacak

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Türkiye’ye giremeyen yurttaşlar ile ilgili yaptığı açıklamada, bu konunun gündeme getirildiğini, bilgi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir