15 Nisan 2024, Pazartesi

LTB’den Hizmet Kahramanı Uğurlandı: Önder Ecesoy’un Anlamlı Veda Töreni

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde uzun yıllar görev yapmış olan Önder Ecesoy, anma töreninde sevdikleri tarafından uğurlandı. Oğlu Ali Ecesoy ve LTB Başkanı Mehmet Harmancı, törende duygusal konuşmalar yaptılar. Ali Ecesoy, babasının LTB’yi çok sevdiğini ve Lefkoşa’ya olan bağlılığını vurgulayarak duygusal anılarını paylaştı. Başkan Harmancı ise Ecesoy’un Lefkoşa’ya yaptığı hizmetleri anlatarak, her odada ayrı bir hikayesi olan Ecesoy’un LTB personeline evladım diye hitap ettiğini ve onun mirasının Lefkoşa’ya emanet olduğunu belirtti.

Başkan Harmancı, Ecesoy’un ara bulucu rolü ile hepimizin abisi ve babası olduğunu belirtirken, onun adını taşıyan bir oda açacaklarını ve bu odanın “Önder Ecesoy Komite Toplantı Odası” olacağını söyledi. Ecesoy’un Lefkoşa ve görevleri için büyük önem taşıdığını vurgulayan Başkan Harmancı, ruhunun şad olmasını diledi.

Önder Ecesoy, LTB’de temizlik Şube Amiri olarak görev yapmış ve emekli olduktan sonra meclis üyesi ve son olarak da Belediye Asbaşkanı olarak görev almıştı. Ecesoy, Lefkoşa’ya olan sevgisi ve hizmetleri ile her zaman hatırlanacak bir isim olmaya devam edecek.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir