15 Nisan 2024, Pazartesi

Polis Operasyonunda 3 Kişi Tutuklandı, Detaylar Ortaya Çıktı!

Kıbrıs Polis Basın Subaylığı, dün yapılan denetimlerde Yeniboğaziçi, Alsancak ve İskele-Boğaz Anayolu’nda uyuşturucu tasarrufundan 3 kişinin tutuklandığını duyurdu.

Yeniboğaziçi’nde dün saat 14.30 sıralarında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada, İ.D.’nin (E-36) üzerinde sentetik cannabinoid içeren 17 kağıdın tespit edildiği bildirildi. Şahıs tutuklandı ve kağıtlar emare olarak alındı. Üzerinde uyuşturucu bulunan şahsın evinde yapılan aramada da madde tespit edildi.

Alsancak’ta ise dün saat 21.00 sıralarında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından N.D.E.’nin (E-25) üzerinde yapılan aramada, yaklaşık 20 gram ağırlığında hintkeneviri tespit edilerek, emare olarak alındı. Söz konusu şahsın evinde yapılan aramada ise yaklaşık 2 gram ağırlığında daha hintkeneviri bulundu ve şahıs tutuklandı. Trafikten men edilen araçta yolcu olarak bulunan şahıs üzerinde de uyuşturucu bulundu.

İskele-Boğaz Anayolu’nda polis ekipleri tarafından dün saat 18.00 sıralarında yapılan trafik kontrolü sırasında, trafik suçundan dolayı trafikten men edilen bir araçtaki yolcuda uyuşturucu madde tespit edildi. C.L.E. (K-34) üzerinde yapılan aramada, yaklaşık 0.1 gram ağırlığında uyuşturucu madde ve içinde uyuşturucu madde kalıntısı saptanan iki adet cam pipo bulundu. Emare olarak alınan madde ve pipo ile adı geçen şahıs tutuklandı.

Polis Basın Subaylığı, olaylarla ilgili soruşturmaların devam ettiğini belirtti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir