16 Nisan 2024, Salı

Posta Dairesi’nden Yayınlanan Taşınamayanlar Listesi!

Posta Dairesi, bugün yaptığı duyuruyla koli-paket kabul işlemlerinde taşınamayanlar listesini vatandaşlarla paylaştı. Daire yetkilileri, daha önceki deneyimlerine dayanarak taşınamayanlar listesinin göndericiler tarafından dikkate alınması gerektiğini vurguladı. Açıklamada, gönderilerin bu listeler doğrultusunda hazırlanması hem insan sağlığı hem de taşıma güvenliği açısından büyük önem taşıdığı belirtildi.

Posta yoluyla taşınamayan gönderiler detaylı bir şekilde sıralandı. Bunlar arasında yanıcı, patlayıcı, zehirleyici ve uyuşturucu her türlü sıvı ve gaz içeren gönderiler, sivri uçlu veya kesici parçalara sahip olanlar, ayrıca çıkıntılı gönderiler de yer alıyor. Ayrıca bozulabilecek, zarar görebilecek veya diğer gönderileri etkileyebilecek gıda maddeleri, et ve et ürünleri, kırılabilir cam ve porselenler, ateşli silahlar, elektronik eşyalar, ilaçlar, çay ve kahve gibi belirli gramajı aşan maddeler ve daha birçok madde taşınamayanlar listesinde yerini aldı.

Posta Dairesi tarafından yapılan açıklamada, gönderilerin varış ülkesinin mevzuatına uygun olması gerektiğine de vurgu yapıldı. Bu nedenle göndericilerin bu konuda sorumluluk sahibi olmaları gerektiği hatırlatıldı. Taşınamayanlar listesine uygun olmayan gönderilerin kabul edilmeyeceği ve bunun taşıma güvenliği açısından önemli bir kriter olduğu belirtildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir