15 Nisan 2024, Pazartesi

Sadık Gardiyanoğlu ve Onur Borman Kadın Erkek Eşitliği İçin Bir Araya Geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan gelen bilgilere göre, Sadık Gardiyanoğlu’na ziyaretinde Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Alev Ecevit eşlik etti. Gardiyanoğlu, Onur Borman’ın topluma birçok kademede önemli hizmetler verdiğini vurgulayarak, Borman’ın Çalışma Bakanlığı yapmış iki kadından biri olduğunu ve değerli katkılar sunduğunu belirtti.

Kadınların çalışma hayatında ve karar alma süreçlerinde daha fazla söz sahibi olmalarının önemine dikkat çeken Gardiyanoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda çalışanların büyük çoğunluğunun kadın personelden oluştuğunu ifade etti. Onur Borman ise Gardiyanoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kadına bakış açısı ve değer yargıları konusunda Gardiyanoğlu’nu takdir ettiğini belirtti.

Borman, çalışma hayatında kararlı olmanın dürüstlük kadar önemli olduğunu vurgulayarak, kadın erkek eşitliği temelinde ilerleme kaydedebilmek için zihniyetin geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Kadın ve erkeğin birlikte bu hedefe ulaşabileceğini belirten Borman, Gardiyanoğlu’nun çalışmalarını yakından takip ettiğini ifade etti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir