15 Nisan 2024, Pazartesi

Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol’dan Türk Futboluna Eleştiri: “Avrupa’da Böyle Bir Durum Yok”

Samsunspor’un başarılı teknik direktörü olan Markus Gisdol, Türk futbolunda çok fazla teknik direktör değişikliğinin olmasını eleştirdi. Avrupa’da böyle bir durumun olmadığını belirten Gisdol, Türkiye’nin futbol alışkanlıklarının farklı olduğunu ve Süper Lig’in diğer Avrupa liglerine benzemediğini söyledi. Gisdol, 32 puan toplayarak takımına büyük başarılar kazandırdı.

Türk futbolunda sık sık teknik direktör değişikliği yapılmasının uzun vadede takımlara zarar verebileceğini ifade eden Gisdol, bir hocanın sistemi ve oyun stilini takıma öğretmek için zaman gerektiğini belirtti. Bu sürecin sık sık değişen hocalarla zorlaştığını söyleyen Gisdol, Türk futbolu için bu durumun olumsuz olduğunu düşündüğünü belirtti.

Gisdol, sözleşmesinin sezon sonunda biteceğini ancak şu an için odaklarının kalan maçlar olduğunu vurguladı. Başkanıyla sözleşme görüşmelerini sezon sonunda yapacaklarını dile getiren Gisdol, takımın önümüzdeki maçlara odaklandığını ve başarılı olmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Başarının sadece kendisine ait olmadığını vurgulayan Gisdol, teknik heyet, yardımcı antrenörler ve analiz departmanının desteğiyle takımın yükselişe geçtiğini belirtti. Gisdol, taraftarların ve şehrin kendisine verdiği destekle çalışmalarını daha kolay bir ortamda gerçekleştirdiğini ifade etti. Kulübün analiz departmanından aldığı destekle maçlara en iyi şekilde hazırlandığını ve takımdaki liderlerle iyi bir iletişim içinde olduklarını belirtti.

Markus Gisdol, Samsunspor’u yönettiği dönemde 20 maçta 32 puan toplayarak takımı çıkışa geçirdi. 9 galibiyet, 5 beraberlik ve 6 mağlubiyet aldığı bu süreçte takımı 11. sıraya kadar yükseltti. Gisdol, başarının takımın birlikte çalışmasıyla geldiğini vurgulayarak, Samsunspor’daki başarının herkesin katkısıyla gerçekleştiğini dile getirdi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Fenerbahçe’li Mert Hakan Yandaş, Galatasaray’ın Türkiye Kupası’ndan elenmesine tepki gösterdi!

Fenerbahçe’nin tecrübeli oyuncusu Mert Hakan Yandaş, Galatasaray’ın Türkiye Kupası’ndan elenmesinin ardından sosyal medya hesabından bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir