23 Nisan 2024, Salı

Telegram, Kanal Sahipleri ile Reklam Gelirlerini Paylaşacak!

Telegram, reklam gelirlerinin yüzde 50’sini kanal sahipleriyle paylaşacağını duyurdu. Şirketin kurucusu ve CEO’su Pavel Durov, platformdaki kanalların aylık 1 trilyon görüntülenme aldığını belirtti. Bu görüntülenmelerin yalnızca yüzde 10’unun şu anda gelir elde ettiğine işaret eden Durov, yakında Telegram Ads platformunun 100 ülkede reklam verenlere açılacağını duyurdu.

Durov, açılan ülkelerdeki kanal sahiplerinin reklam gelirlerini paylaşacaklarını söyledi. Kanal sahipleri, Telegram’ın reklam gelirlerinin yüzde 50’sini almaya başlayacaklar. Reklam gelirlerinin güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için TON adlı blok zincirin kullanılacağını belirtti. Telegram, 2023 sonunda aylık 800 milyon aktif kullanıcıya ulaşmıştı.

Durov’un açıklamalarıyla birlikte Telegram’ın reklam geliri paylaşım stratejisi belirlenmiş oldu. Platformun geniş kitlelere ulaştığı ve büyük bir görüntülenme sayısına sahip olduğu ortaya çıktı. Henüz gelir elde etme potansiyelinin tam olarak kullanılmadığı belirtilirken, yeni açılacak olan reklam platformuyla bu potansiyelin değerlendirilmesi amaçlanıyor.

Telegram’ın reklam gelirlerini kanal sahipleriyle paylaşma kararı, platformun büyüme stratejisinin bir parçası olarak görülüyor. Bu adımın, kullanıcıların platformda daha uzun süre kalmalarını teşvik etmek ve içerik üreticilere destek olmak amacıyla atıldığı belirtiliyor. Reklam gelirlerinin güvenli şekilde paylaşılabilmesi için blok zincir teknolojisinin kullanılacak olması da dikkat çekiyor.

Telegram’ın aylık aktif kullanıcı sayısının 2023 sonunda 800 milyon kişiye ulaşması, platformun hızla büyüdüğünü gösteriyor. Bu büyüme trendinin reklam geliri paylaşımıyla daha da ivme kazanması bekleniyor. Kanal sahiplerinin gelirden pay alacak olmaları, içerik kalitesinin artmasına ve platformun çeşitliliğinin artırılmasına katkı sağlayabilir. Telegram’ın reklam geliri paylaşımı politikasının, diğer sosyal medya platformlarında da benimsenmesi ve içerik üreticilerinin daha fazla desteklenmesi için örnek olabileceği düşünülüyor.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Mobil Dünya Kongresi’nde Robotların Büyüleyici Dönüşü!

Mobil Dünya Kongresi’nde, bu yıl robotların bulunduğu alanlar yine fuarın en yoğun ziyaret edilen alanlarından …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir