16 Nisan 2024, Salı

Tıp Doktorlarımıza Vefa: Kültür Dairesi Kütüphanelerinde Sohbet Toplantıları Başlıyor!

Kültür Dairesi bünyesinde faaliyet gösteren Lefkoşa’daki Milli Kütüphane ile Girne, Güzelyurt, Gazimağusa, Akdoğan, Mehmetçik ve Yenierenköy Halk Kütüphaneleri, 7 Mart 2024 Perşembe günü “Tıp Doktorlarımıza Vefa” başlığıyla gerçekleştirilecek sohbet toplantılarına ev sahipliği yapacak.

Saat 10.00’da başlayacak olan toplantılarda Dr. Alsev Tunalıer, Lefkoşa’daki Milli Kütüphane’de; Dr. Arif Albayrak, Gazimağusa Halk Kütüphanesi’nde; Dr. Nuriye Ertürk, Güzelyurt Halk Kütüphanesi’nde; Dr. Fatma Çimen Tuğlu, Mehmetçik Halk Kütüphanesi’nde ve Dr. Hasan Topal, Akdoğan Halk Kütüphanesi’nde katılımcılarla deneyim ve anılarını paylaşacak. Aynı gün saat 10.30’da ise Girne Halk Kütüphanesi’nde Dr. Ayten Berkalp de katılımcılarla buluşacak.

Kültür Dairesi tarafından yapılan açıklamaya göre, her hafta farklı konu ve konuşmacılarla devam eden Akdeniz Esintileri Perşembe Sohbetleri etkinliği, 7, 14, 21 ve 28 Mart 2024 tarihlerinde “Tıp Doktorlarına Vefa” başlığı altında devam edecek. Emekli tıp doktorları, yıllarca ülkeye hizmet etmiş deneyimlerini ve anılarını katılımcılarla paylaşacaklar.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir