23 Nisan 2024, Salı

Üniversite Skandalı Ortaya Çıktı: Genel Sekreterin Asistanı ve Öğrenci Tutuklandı!

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nde yaşanan olaylarla ilgili önemli gelişmeler yaşandı. Okulun genel sekreteri Serdal Gündüz’ün asistanı Berk Özbek ve okul öğrencilerinden biri olan Doğan Yeter tutuklandı ve dün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Ortunç Özbaylı, olaylarla ilgili detayları paylaştı. Polise göre, Berk Özbek üniversiteye kayıt yapan bazı öğrencilerle iletişime geçerek eğitim harçlarını okulun değil kendi hesabına aktarmalarını sağlamış. Özbek bu şekilde elde ettiği 300 bin TL’yi bir kısmını Serdal Gündüz’ün hesabına bir kısmını ise nişanlısının hesabına aktarmış.

Polis ayrıca, Özbek’in okulun muhasebesinden nakit para aldığını ancak herhangi bir kayıt tutmadığını belirtti. Öte yandan, öğrenci olan Doğan Yeter’in Ukrayna ve Rusya’dan öğrenci getirdiği yönünde sahte belgeler hazırlayarak üniversiteye sunduğu ve 2 adet sahte faturayla 8 bin 451 dolar almış.

Soruşturmanın devam ettiğini belirten polis, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmalarını talep etti. Yargıç Şerife Katip de huzurunda yapılan değerlendirmenin ardından zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına karar verdi. Bu gelişmeler üzerine olayla ilgili detayların önümüzdeki günlerde daha net şekilde ortaya çıkması bekleniyor.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

AYNI GÜN İÇERİSİNDE 3 FARKLI KAZA YAŞANDI

1.  KARŞIYAKA’DA BİSİKLETÇİYE ÇARPMA KAZAASI: BİR YARALI 22.04.2024 tarihinde saat 12:00 sıralarında, Karşıyaka’da Güzelyalı Caddesi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir