16 Nisan 2024, Salı

Vadili’de Uyuşturucu Operasyonu: Zanlıların Bağlandığı Teminat Belli Oldu!

Zanlılar bugün mahkemeye çıkartılarak aleyhlerine 30 bin TL nakdi teminata bağlandı. Duruşmada, mahkemeye meseleyle ilgili bilgiyi Erkan Çelik aktardı.

Erkan Çelik, zanlıları, 25 Şubat 2024’te Vadili’de tespit ettiğini belirtti ve M.T.B.(E-28) ile Y.B.(K-28)’nin tasarrufunda uyuşturucu madde bulunduğunu açıkladı. M.T.B.’nin 10 gram kokain, Y.B.’nin ise 5 gram metamfetamin ve sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde içeren malzemelerle yakalandığını ifade etti. Ayrıca, 5 adet kağıt parçasında uyuşturucu madde, 2 adet hap ve metamfetamin kalıntısı içeren cam pipo ile 2 adet hassas teraziyi emare olarak zapt ettiklerini söyledi. Tanık polis, zanlılar hakkındaki soruşturmayı tamamladığını ve mahkemeden uygun teminat talep etti.

Mahkeme, zanlıların KKTC dışına çıkmaktan men edilmesine, 30 bin TL nakdi teminat yatırmasına ve KKTC vatandaşı 2 kefilin 300 bin TL’lik kefalet senedi yatırmasına karar verdi. Bu gelişmelerin ardından zanlılar mahkeme kararınca tutuklanarak cezaevine gönderildi. (MHA)

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir