23 Nisan 2024, Salı

Canbulat Özgürlük Ortaokulu Öğrencileri, Yeşil Okul Projesi ile Çevre ve Canlıları Koruma Konusunda Fark Yaratıyor!

Canbulat Özgürlük Ortaokulu tarafından düzenlenen Yeşil Okul Projesi kapsamında gerçekleştirilen “Çevre ve Canlıların Korunması” konulu slogan yarışması sonuçlandı. Yaklaşık 100 sloganın yarıştığı etkinlikte, jüri tarafından en iyi 10 slogan belirlendi. Bu 10 slogan sahibi öğrenciler, kendi sloganlarının basılacağı anahtarlıklar ve bardak altlıkları üretimi için MAGEM atölyelerine gitmeye hak kazandılar. Seçilen sloganlar, her gün okulun Facebook sayfasında “Her Güne 1 Slogan” kampanyası kapsamında yayınlanacak.

Aynı zamanda, Canbulat Özgürlük Ortaokulu öğrencileri, Yeşil Okul Projesi çerçevesinde Yaban Hayatı Koruma günü dolayısıyla Çevre Eğitimi ve Yönetimi Uzmanı Dr. Asuman Korukoğlu eşliğinde “Çanakkale (Ayluga) Göleti”ni ziyaret ettiler. Öğrenciler, çeşitli bitki ve hayvan türlerini gözlemleyerek biyolojik çeşitlilik ve yaban hayatına tanıklık ettiler. Bu etkinlikle öğrenciler, doğal yaşamın önemini daha yakından deneyimleme fırsatı buldular.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

ÇALINTI ARAÇ VE PLAKAYLA YAKALANDILAR, BAŞKA SUÇLARI DA ORTAYA ÇIKTI!

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgilere göre 22.04.2024 tarihinde, Girne’de Mete Adanır Caddesi üzerinde, Girne Polis …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir