15 Nisan 2024, Pazartesi

Cumhurbaşkanı Tatar: “KKTC’ye Uygulanan İzolasyonlar Kalkarsa Turist Sayısında Patlama Olacak!”

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Berlin’de düzenlenen Uluslararası Turizm Borsası Fuarı’nda yaptığı açıklamada, KKTC’ye uygulanan izolasyonların kalkması durumunda turist sayısında önemli artış olacağını belirtti. Tatar, şu anda turist sayısının 1,5 milyon olduğunu, bu turistlerin çoğunluğunun Türkiye’den geldiğini ifade etti. Ancak konaklama sürelerinin uzatılması ve 5 milyon turist hedefine ulaşılması durumunda Kıbrıs’ın tamamen farklı bir ülke haline geleceğini vurguladı.

Tatar, Kıbrıs’ın yılın 11 ayında turist çekebileceğini ve özellikle soğuk ülkelerden gelecek ziyaretçiler için Kıbrıs’ın her dönem denize girilebilecek bir yer olduğunu belirtti. Ancak Kıbrıs’a direkt uçuşların olmamasının turist sayısını etkilediğini, İstanbul’un ise önemli bir merkez haline geldiğini ve buradan Kıbrıs’a kolaylıkla ulaşılabildiğini söyledi.

KKTC’ye yapılan yatırımların marka değerini artırmaya yönelik olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, ülkenin tarihini, sanatını ve turizmini dünyaya tanıtmak için çaba sarf etmelerine rağmen izolasyon ve kısıtlamaların bu çabaları engellediğini belirtti. Tatar, KKTC’nin altyapısının tamamlandığını ve dünya çapında tanıtımına devam ettiklerini ifade etti.

Emlak konusunda yapılan yatırımların cazip fiyatlar nedeniyle gerçekleştiğini söyleyen Tatar, ancak bazı düzenlemelerle emlak istismarlarının önleneceğini belirtti. KKTC’de emlak alımı konusunda ciddi kurallar olduğunu ve hukuki yönden belirli sınırlamalar getirildiğini dile getiren Tatar, ülkenin güvenliği ve huzurunu korumak adına gerekli önlemlerin alınacağını vurguladı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir