14 Nisan 2024, Pazar

Suriyeli Aile Açlıkla Mücadele Ederken Denize Attıkları Çocuklarını İtiraf Etti

Suriyeli bir ailenin dram dolu hikayesi, Akdeniz’in sularında gün yüzüne çıktı. Larnaka’nın 58 deniz mili açıklarında bir tekne tespit edildi ve içinde yer alan aile, polise açıklamalarda bulundu. Ailenin 10 gün önce Suriye’den tekneyle çıktığı yolculukta, açlıkla mücadele eden 6 yaşındaki çocuklarının hayatını kaybettiğini belirttiler. Üzücü bir şekilde, çaresizlik içinde olan ebeveynler, çocuklarını denize attıklarını itiraf ettiler.

Politis gazetesi tarafından yapılan habere göre, diğer çocuklarının da bitkin düştüğünü söyleyen aile, yardım bulabilmek amacıyla denize atlayan diğer düzensiz göçmenlerin ise o günden beri kayıp olduğunu ifade etti. Polis, tekneyi kullanan kişiyi buldu ve gözaltına aldı. Mahkeme tarafından verilen 8 günlük tutukluluk emriyle şahıs hakkında adli işlem başlatıldı. Bu olay, Akdeniz’in sularında yaşanan insanlık dramını bir kez daha gözler önüne serdi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir